Efes Turu - Yarım Gün


Didim-Milet-Priene Turu


Tekne Gezisi Turu
Efes Turu - Tam Gün Pamukkale Turu Jeep Safari
Şirince Turu Günlük Samos Turu At Safari
Türk Gecesi Gösterisi


Efes Turu - Yarım Gün

Efes Haritası

100 yılı aşkın süredir araştırmacılara ve arkeologlara ev sahipliği yapan Efes bu anlamda anadolu'nun en geniş kazı alanı, döneminde Asya'nın da en büyük ticaret merkezi olmuştur.
Roma dönemi Küçük Asya eyaletinin başkenti olmasının yanı sıra, dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı'nın da inşa edildiği yerdir. İlk kez Amazonlar tarafından kurulduğu söylenen Efes sadece ticarette değil aynı zamanda kültürel ve sanatsal alanda da önderliğini elinde tutuyordu.
Yüzyıllar boyu Efes farklı dinlerin yayılmasında da önemli rol oynamıştır. Örneğin Selçuk'taki müzede bulunan Artemis Heykeli, Pagan (çok tanrılı din) inncının temsilcisi, Efes'teki St. Jean Kilisesi ise Hıristiyanlığın en yoğun şekilde buradan yayıldığının kanıtıdır.

Tur rehberiniz sabah otelinizde sizlerle buluşacak ve daha sonra Kuşadasını arkamızda bırakarak tekrar dönmek üzere turumuza başlıyoruz.
Efes antik kentini ziyaretimiz esnasında göreceğimiz kalıntılar ve tarihi eserler Odeon,Trajan Çeşmesi, Scholastika Hamamları, Hadrian Tapınağı ve Celsus Kütüphanesi. Kitaplık sütunlar ve heykellerle bezenmiştir. Efeste bulunan antik tiyatro ise 24.000 koltuk kapasitesi ile antik çağların en büyük tiyatrosudur.. Arcadian Yolunu takip ederek tur aracına ulaşacağız., .Efes Antik Kentine olan ziyaretimiz yaklaşık olarak 2 saat civarında sürecektir.
Bir sonraki durağımız ise Artemis Tapınağıdır,Avcılık, Vahşi doğa ve berekt Tanrıçası onuruna yaptırılmış bu tapınak antik çağların 7 harikasından biridir. .Artemis Tapınağı antik yunan tapınakları arasında en görkemli ve büyük olanların başında gelmektedir.
Turumuzun sonunda tekrar Kuşadası’na dönmek için yola çıkıyoruz.

FİYATA DAHİL OLANLAR:
Lisanslı profesyonel tur rehberi
Klimalı tur aracı
Tüm örenyeri giriş ücretleri.
Yerel vergiler
Otopark ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Kişisel harcamalar.

Tur Ücreti


Büyük boy resim için mouse ile resmin üzerine geliniz
Efes Kütüphanesi Hadrian Tapınağı Efes Büyük Tiyatro Meryem Ana Evi